Hakkımızda

Hakkımızda
İzmir merkezinden 30 km ve İzmir Adnan Menderes Hava Limanından yaklaşık 50 km uzaklıkta, Urla’nın İskele mahallesinde bulunan Maison Vourla Hotel, bir aile işletmesi olup, Urla civarında konaklamak için ideal bir seçimdir. İskele marinasından sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan Maison Vourla, mükemmel merkezi konumu ve otobandan ulaşım kolaylığı sağlayarak, ister iş, ister tatil, ister sadece dinlenmek ve tarihi yerleri gezmek için, gelen misafirlerine şık ve sempatik tesisinde eşsiz kalitede hizmet sunmaktadır.

Egelilerin misafirperverliği ve geleneklerinin buluştuğu bu bölgenin içinde, Maison Vourla, evinizden uzak eviniz gibidir. Detay ve misafire verilen aşırı titizlikle sunulan hotel ve restoran hizmetlerimiz, Ege’de yaşayan insanların sadeliği ve günlük yaşam sevinçlerinden esinlenmiştir.
 
ÇEVRE DOSTU
 • Otelimizin ısıtma/soğutma VRF klima sistemi en son Alman teknolojisi ile donatılmıştır. Enerji verimliliği çok yüksek olan bu sistem ile maksimum kapasitede 115 KW verim almak için sadece 21 KW enerji harcanmaktadır.

 • Güneşli gün sayısı yüksek olan bölgemizde güneş enerjisi ile sıcak suyumuzu Alman teknolojisi ile sağlıyoruz. Yüksek verimli 6 panel ile (44 adet klasik panele eşdeğer) tüm otelin sıcak su ihtiyacını güneş ile karşılıyoruz. Tamamen güneşsiz günlerde ise yine Viessmann teknolojisinin yüksek verimli ısı pompası sayesinde güneş enerjisine takviye yaparak 2000 litre sıcak suyumuzu her zaman hazır bulunduruyoruz.

 • Temiz su kaynaklarının değerini biliyor ve klozet ve rezervuarlarımızda klima drenajlarından topladığımız ve arıttığımız saf suyu kullanıyoruz. Bu sayede şartlandırılmış içme sularının klozetlerde heba olmamasını sağlıyoruz.

 • Otelimizin her noktasında yüksek verimli, düşük enerjili LED ampuller kullanılmaktadır. Böylece aynı seviyede aydınlatma için normal ampullere göre %90, tasarruflu ampullere göre %50 daha az enerji harcanmaktadır.

 • Tüm dış mekân kapı ve pencerelerinde yüksek verimli, argon gazlı konfor ısı camlar kullanılmıştır. Böylece daha şeffaf, daha aydınlık mekânlar elde edilirken, daha az ısı kaybı sağlanmıştır.
 • Otelimizin her odası komşu odaları ile ses seviyesi açısından maksimum düzeyde yalıtılmıştır.  Bunun için ara duvarlarda farklı ses frekanslarını soğuracak yalıtım maddeleri ile donatılmış aralarında hava boşluğu bulunan iki farklı duvar katmanı yapılmıştır. Ayrıca, yüksek dayanımlı Alman üretimi zemin parkelerimizin altında 5 mm kalınlığında mantar levhalar ile ses yalıtımı yapılmıştır.

 • Otelimizin dış duvarları yalıtkan duvar malzemelerinin dışında, doğal taşlar ile kaplanarak, en üst düzey ısı yalıtımı sağlanmıştır. Bu sayede kışın ısınmak, yazın serinlemek için daha az enerji harcanan yüksek verimli mekânlar elde edilmiştir.

DİĞER ÖZELLİKLER
 • Otelimizin tüm odalarında ve genel mekânlarında masif ahşap mobilyalar doğal ve su-bazlı cilalar kullanılarak ipek mat kalitesinde üretilmiştir. Bu doğal malzemelerin size vereceği enerjiyi, otelimizde kaldığınız ilk gecede hissedeceksiniz.

 • Tüm odalarımızdaki mini barlar, klasik mini barlara göre ¼ oranında enerji harcayarak ve siz uyurken tamamen sessiz kalarak, içindeki ikramları her zaman kullanımınıza hazır tutmaktadır.

 • Otelimizde Türksat 4 uydusu aracılığı ile sağlanan tüm televizyon yayınları odalarımızda 82 cm, genel mekânlarımızda ise 102 ve 125 cm’lik LED televizyonlar aracılığı ile sizlere sunulmaktadır.

 • Her iki katı ve restoranın bulunduğu teras katında ücretsiz, yüksek hızlı WiFi internet hizmeti sunulmaktadır.

 • Otelimiz 20 araç kapasiteli otoparka sahiptir.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Kırmızı Bayrak Komisyonu tarafından alınan karar ile, ” Maison Vourla Hotel” hizmet binamız aranılan kriterlere uygun bulunarak  11.11.2015 tarih ve 2325 sayılı İzmir Büyükşehir Belediye Meclis onayı ile ”1 (bir) yıldızlı Kırmızı Bayrak” almaya hak kazanmıştır. Bu bayrağı kazanan İzmir de sadece 3 otel var ve biri de biziz.

© Maison Vourla Hotel. Tüm hakları Saklıdır - Powered by HotelRunner