PLAJLAR

Akdeniz ikliminin etkisinde olduğu için, Haziran ayından itibaren denize girebileceğiniz Urla’da deniz suyu sıcaklığı 22 derece civarındadır. Yılın 6-7 ayı bol güneşli ve ılık bir havaya sahip olan Urla’da denize girebileceğiniz plajlar mevcuttur:

Mavi Plaj (Çeşmealtı Plajı)

İç körfezde ulaşabileceğiniz geniş bir sahil bandına sahip en kuzey-batı plajı Çeşmealtındaki Mavi Plaj’dır.

İskele Halk Plajı (Kumdenizi Plajı)

İskelenin en büyük en büyük ve kalabalık plajıdır. Yeme-içme, tuvalet, kafeler, şemsiye ve otopark imkanı bulunur.

Yücesahil Plajı (Kalabak Plajı)

Kalabak balıkçı barınağından İzmir yönüne doğru, Beş Evler Mevkii önünde nispeten küçük bir plajdır.

Gelinkaya Plajı

İskele Çeşmealtı arasında, Gelinkaya Sitesinin hemen önünde bulunan kafe, şemsiye, tuvalet ve şezlong olanakları bulunur.

Demircili Koyu

Kuşçular köyünden sonra, araçla 10 dakikada ulaşabileceğiniz, tesisi bulunmayan ve açık Ege Denizine bakan doğal bir koydur.

Altınköy Plajı

Urla’nın güney sahilinde, Altınköy Sitesi önünde bulunan doğal bir koydur. Kum plajda kafe, tuvalet, şezlong ve şemsiye olanakları bulunur.

Gülbahçe Koyu

İYTE kavşağından Karaburun’a döndükten sonra, önünüze gelecek ilk mahalle Gülbahçe’dir. Gülbahçe başlamadan önce, hemen sağınızda bulacağınız bu plajda parasailing yapma olanağı vardır.

Yassıcaada

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, sezonda binlerce tatilciyi ağırlamaya devam ediyor. Keyifli bir vapur yolculuğu ardından, 14 yıldır günübirlik tatilin adreslerinden olan Yassıcaada tesisleri Urla sınırları içinde ziyaretçilerin gidebileceği ve üzerinde tesis bulunan tek adadır. Adaya İskele Limanından özel teknelerle veya İZDENİZ vapurlarıyla şehir merkezinden ulaşılabiliyor.

İçmeler Plajı

Karaburun otoyol bağlantısının hemen önünde bulunan bu çok uzun plajda, günübirlik tesisler ve şifalı sulara ulaşabilirsiniz.

Balıklıova Koyu ve Köyü

Karaburun yolu üzerinde bulunan bu balıkçı köyü, Urla merkeze yarım saat mesafede olup, kısıtlı plaj olanaklarına sahiptir.

Özbek Plajı (Akkum Plajı)

Urla’ya yarım saat mesafede olup. İçmeler Körfezi’nin doğu kıyısındadır. Özel ve kamu kuruluşlarına ait plajlar bulunmaktadır.

 

 
© Maison Vourla Hotel. Tüm hakları Saklıdır - Powered by HotelRunner